2017 İlkbahar Trendi Nakış Detaylar

Nakış Trendi

 

nakışlı elbise

2017 başlarında vitrinlerde yerini almaya başlayan nakış detayları Reem Acra, Gucci, Marchesa gibi birçok markanın tasarımcıları tarafından farklı kumaşlarla hareketlendirilerek ilkbahar sezonuna hazırlanıyor. Türkiye’de Buse Terim gibi ünlü stilistler tarafından tercih edilen nakışlı işleme detayları sadece elbise ve bluzlarda değil çanta , ayakkabı , deri ceket gibi birçok hazır giyim ürünlerinde de dikkatimizi çekecek.

nakışlı elbise

Nakış detaylar genellikle çiçeklerden oluşuyor. Baharı simgeleyen renk tonları tercih ediliyor. Özellikle siyah renk üzerine yapılan nakış işlemeler kendini daha hoş gösteriyor. Baharın sonlarında yani yaz başlarında ise nakış işleme detayları rafa kaldırılmadan transparan , tül kumaşlara işlenerek kalıcılığını sürdürecek gibi görünüyor.

nakışlı elbise

Nakış trendi her kesime hitap edecek bir akım oldu. Tesettür modasının ünlü markaları da elbiselerinde, pardesülerinde, etek ve tuniklerinde nakış işleme detaylara yer vererek tesettür modasınıda nakış detaylara çekiyor.

nakışlı elbise

Nakış trendi koyu renk ya da iddialı rujlarla ve kalın topuk botlarla ve çizmelerle kombinleyebilir modaya en iddialı şekilde ayak uydurabilirsiniz. Ayrıca özel akşamlarda ve etkinliklerde de bu tip elbiseleri daha şık aksesuarlarla tamamlayarak kullanmak mümkün. Daha spor alternatifler için botların dışında havaya göre spor ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz.

nakışlı elbise