Akşam Yemeğini Atlamayı Öğrenin!

Kilo vermenin, diyet yapmanın ne kadar zor bir süreç olduğunu düşünür dururuz hep ve sürekli zor diyetler, yorucu egzersizler ile hayatı kendimize zindan ederiz. Bazen bu durum bir, iki kilo fazlalık için yapılırken, kimi zamanda aşarı kilo almış insanların izlediği yoldur ama beslenmenin ve kilo vermenin püf noktalarını bilir, hangi besinleri tüketip, neler yapmamız gerektiğini öğrenirsek bu durumdan kurtulabiliriz.

Bu konu ile ilgili ünlü gazeteci Reha Muhtar’ın bir gazete de yayımladığı köşe yazısına denk geldim aslında her şeyin nedenini o kadar açık bir şekilde anlatmış ki; alkali diyetinin yazarı doktor Ayşegül Çoruhlu’nun kitabından ilerleyerek akşam yemeğinin ne kadar zararlı olduğunu ve aslında tüm suçlunun akşam yemeği olduğunu gözler önüne sermiş.

595555-cut-540x330

Kitapta ve yazıda aynen şu şekilde devam ediliyor; alıştığınız üzere günün en önemli öğünü kahvaltı değildir çünkü en önemli öğünü akşam yemeğidir ama sakın yanlış anlaşılmasın en önemli derken, yedikleriniz açısından önemli değil, ne yememeniz açısından önemli.

Akşam yemeğinde yemediklerimiz, gün içinde yediklerinizden daha önemli ve akşam yemeğinin yanlışları gün içindeki yanlışlarda daha fazla bedel ödetir.

gece-yemek

Bunun için sağlık açısından öğleden sonra 4-5 arası akşam yemeğini yemek ve daha sonrasında sadece söğüş sebze, sebze suyu, bitki çayları içerek geceyi tamamlamak. Bu şekilde akşam yemeğini yemediğiniz de uyguladığınız bütün diyetlerden daha hızlı kilo verirsiniz ve hızlı bir şekilde bel bölgenizden kilo kaybedersiniz.

Den-Cafe-sebze-meyve-suyu

Akşam yemeğini atlarsanız gündüz yediklerinizin kalorisini de saymanız gerekmez. Çok da yeseniz akşam yemezseniz beliniz incelir. Daha da önemlisi akşam yemeği yemezseniz biyolojik olarak gençleşirsiniz.

Kilo verirken sarkmak, kırışmak, avurtları çökmüş hale gelmek istemiyorsanız akşam yemeğini atlamalısınız.

Akşam yemeğini atlayıp, gece ara ara sebze suyu içerek geçirmeye çalışın. En hızlı bel inceltme, en hızlı gençleşme, en hızlı güzelleşme formülü bu.