Aztec SuperFood Chia Tohumu Nedir? Nasıl Tüketilir?

Chia Tohumu Nedir?

chia tohumu
Chia tohumu, Meksika ile Guatemala’da yetişen ve nane ailesine ait olan çiçekli bir bitkidir. İlk olarak Aztekler tarafından kullanılmıştır. Güney Amerika insanları da bu tohumu bazen ham halde bazen su da bazen de farklı besinlerle karıştırarak tüketmişlerdir. Uzunca süreler saklanabildiği için savaşlara ve uzun yollara giderken yanlarında taşımışlardır. Chia tohumları yüksek lif ve protein kaynağıdırlar. Tok tutan bir özelliği vardır.Bu yüzden zayıflamak için ideal bir besindir. Et ve balığın protein değerlerine eşit olacak şekilde protein barındırırlar. Bu açıdan bakıldığında vegan tarzı beslenenler içinde ideal protein kaynağıdır.

chia tohumu

Omega-3 kaynağı olan Chia tohumundan  günlük ortalama 25 gram tüketerek günlük almanız gereken omega-3 yağ asidini tamamlamış olursunuz. Ayrıca kolestrol olmadığı için kolestrol rahatsızlığı olan ve zayıflamak isteyenler içinde ideal bir tok tutucudur. Chia tohumu kalsiyum bakımından da oldukça zengin bir besin olduğu için diş ve kemik sağlığınıza da iyi gelecektir. Özellikle bayanlarda ileri yaşlarda oluşacak kemik erimesi hastalığı için 35’li yaşlara kadar alımı önemli olan kalsiyumu Chia ile alabilirler.

Aztec SuperFood Chia İçindekiler

chia set

Chia Shake

Chia tohumu tozu ve bitkisel karışımlardan oluşan bir shake türü içecek tozudur.

Chia Tea

Chia tohumu, biberiye, funda yaprağı, kiraz sapı, hibiküs, akdiken, rezene, sinameki, tarçın bulunduran bir çaydır.

Chia Seeds

Chia tohumunun işlem görmemiş halidir.

 

Aztec SuperFood Chia Tohumu Nasıl Tüketilir?

Chia Shake Kullanımı:

chia shake

Günlük 1 su bardağı su ya da süt içine 1 yemek kaşığı ekleyerek bir çalkalama kabında homojen bir içecek haline tüketebilirsiniz.

Chia Tea Kullanımı:

chia tea

Günde 2 defa 1 fincan sıcak su içine 1 adet çay olacak şekilde tüketebilirsiniz.

Chia Seeds Kullanımı:

chia tohumu

Günlük 1 su bardağı su ya da süt içine 1 yemek kaşığı ekleyerek tüketebilirsiniz. Ayrıca sabah kahvaltılarında 1 bardak süt ile 1 kaşık chia tohumunu yarım saat kadar bekletip içebilirsiniz. Süt sevmiyorsanız su ya da doğal meyvelerden hazırlanmış bir bardak meyve suyu ile bu işlemi yapabilirsiniz

Chia Tohumu Besin Değerleri;

1 çorba kaşığı chia tohumu yaklaşık olarak 50 kalori değerindedir. İçerdiği besin değerleri ise ;

chia besin değerleri

Aztec SuperFood Chia Tohumu’nu Nereden Bulabilirim ?

Hızlı kargo gönderim imkanları ile birlikte Ankara, İzmir, Sinop, Bursa, Malatya, Kars, Adıyaman, İstanbul ve diğer tüm şehirlerimizden en kısa sürede temin edebilirsiniz. Türkiye’nin her noktasından istediğiniz gibi bu ürünü sipariş yöntemiyle alabilirsiniz.

Aztec SuperFood Chia Tohumu’nu  Avrupa’da Nereden Bulabilirim ?

Tüm yurtdışı ülkelerine en kısa sürede kargo talimat özellikleri ile birlikte Amerika, İngiltere ,Fransa,Almanya(Germany), Lüksemburg(Luxembourg), Sırbistan(Sırbia), Makedonya(Makedonia), Hollanda(Nertherlands) ve daha birçok Avrupa ülkelerinden sipariş verebilir ve kısa bir sürede Aztec SuperFood Chia Tohumuna sahip olabilirsiniz.

Bize bu kelimelerden ulaştınız : Aztec SuperFood Chia tohumu , Chia tohumu zayıflatır mı , Chia tohumu nedir, Chia tohumu nasıl tüketilir, Chia Tohumu nereden temin edilir, Chia tohumu zayıflatıcı , Zayıflama ve diyet , zayıflama , nasıl zayıflayabilirim, Chia ile zayıflama , chia çayı , chialı shake , chia shake

 

Ürün Seçiniz


Teslimat Bilgileriniz
Ad Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta
Teslimat Adresi
Ülke
Şehir
İlçe
Sipariş Notu

Ödeme Yapınız
Kredi Kartı İle Ödeme
Kart Sahibi
Kart Numarası
Son Kullanım Tarihi
CVC

Mesafeli Satış Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum. Bu bilgiyi göndererek, yukarıda vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda benimle iletişime geçme yetkisini vermiş bulunuyorum. Bu web sayfasının Gizlilik Politikasını kabul ediyorum.