Cilt Tipinize Göre Beslenin

Diyet ile ilgili pek çok şey duymuş olabilirsiniz ve bu durumların belki de çoğunu uygulamış da olabilirsiniz. Çünkü artık insanlar diyeti bir amaç haline getirdi ve herkes zayıflamak için elinden geleni yapıyor. Bu durumu daha akılcı bir şekilde kullanmak isteyip, sadece güzel görünmek için değil, sağlığı için ve bir ömür boyu sağlıklı beslenmeyi yaşam felsefeleri haline getirmek içinde bunu uyguluyor olabilir. En doğrusu da bu zaten çünkü zayıflamak için sağlığından olan pek çok insan var.

Cildimiz de bizim beslenmemiz için uyarıcıdır bazen, nasıl? Diye soranlara ise cilt tipine göre beslenme şeklini sunmak istiyorum;

Yağlı ciltler;

Yağlı cildi olanlar, rafine şeker, karbonhidrat, kızartmalardan kuruyemişlerden uzak durmalıdır. Bol bol havuç ve yeşil çay tüketmelidir. Kan şekeri olumlu yönde etkileyecek olan, kepekli tahıllar tüketebilirler. Kahverengi makarna, yulaf, bol tahıllı un tüketmeliler.

cilt-bakımı-2

Kuru ciltler;

Kuru ciltler, cildin nemlenmesinde faydalı olan; salatalık, balık, kereviz, ceviz, fındık, kuru kayısı gibi gıdalar tüketmelidirler. Bol su içip, taze meyve ve sebze tüketmeleri gerekmektedir.

beden-tipine-gore-beslenme

Akneli ciltler;

Özellikle aknelerin aktif olduğu dönemlerde fast food, kola, baharat, yağlı gıdalar, sigara, kafein, kuruyemiş, çikolata ve işlenmiş gıdalardan uzak durmalıdır. A vitamini ve beta krotenden zengin gıdalar diyete eklenmelidir. Bol su tüketmelidir.

sexy-young-skin

Sizde cilt tipiniz için hangi besinleri iyi geldiğini öğrenebilir ve ona göre beslenebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Cilt tipleri, yağlı ciltler, karma ciltler, kuru ciltler, cilt tipine göre beslenme, cilt tipine göre diyet, diyet ve zayıflamak, zayıflatan etmenler, kilo aldıran etmenler, hızlı kilo alma nedenleri, çikolatanın yararları, çikolatanın zararları, çikolata ve cilt