Diyet Sonrasında Nasıl Beslenmeliyim?

Diyet yapanların en büyük korkularından biri ise verilen kiloların tekrar alınmasıdır. Yapılan eziyetli diyetler ve spordan sonra kilo veren kişiler ilk başta bu durumun tadını çıkarırken birkaç kilo alması ile birlikte ne yapacağınız şaşırır ve tekrar eski kilosuna dönmekten korkar. Aslından bu durumdan çok fazla endişe duymanıza gerek yok. Çünkü bir defa kilo verdiniz ve kilo vermenin eziyetlerini ve verilen diyet sonrası mutluluğu bildiğiniz için bir daha kilo almak istemeyecek ve yemeklerinizi yerken daha ölçülü davranacaksınız.

Verilen kiloların ne kadar zor ve eziyetli olduğunu tahmin etmek çok da zor değildir. Fakat kontrolün tamamen sizin elinizde olduğunu unutmamanız önemlidir. Bu nedenle bazı beslenme alışkanlıklarına eskisinden daha fazla dikkat ederek hem kilo almanızı önleyebilir hem de ideal kilonuzu koruyabilirisiniz. İşte ideal kilonuzu koruyabilmeniz için bazı öneri ve tavsiyeler:

–  Kilo verdiğiniz için istediğiniz kadar yemek yiyebileceğiniz umudunu öncelikle aklınızdan çıkarın. Bu şekilde düşünmeniz beraberinde kilo almanıza neden olacaktır.

– Porsiyonlarınızı asla büyütmeyin ve diyet yaparken kullandığınız ölçüleri aynen devam ettirin.

– Diyet yaparken her şeyi yiyemiyordunuz. Diyet sonrasında her ürünü yiyin fakat çok az miktarda hatta tadımlık derecesinde tüketmeye dikkat edin.

– Bol su içmeye devam edin. Su içmeniz sadece diyet ve diyet sonrasında önemli olmayıp hayatınızın her döneminde sağlıklı yaşayabilmeniz için önemlidir. Bu nedenle günde en az 2 litre su içmeye özen gösterin.

– Yiyeceklerinizi kızartarak tüketmekten çok ızgara ya da haşlama yöntemi ile tüketmeye özen gösterin.

– Diyetiniz bitti ve ideal kilonuza kavuştunuz diye sakın spor yapmayı bırakmayın. Diyet sonrasında verilen kilolar sonucu oluşan sarkmalar ancak spor yapılması sonucunda sıkılaşacağı için spor yapmayı ihmal etmeden düzenli bir şekilde uygulamaya özen gösterin.

– Hazır gıdaları, hamburger, patates kızartması, pizza, hamur işleri gibi ağır ve yağlı olan yiyecekleri çok az miktarda hatta ayda bir tüketmeye çalışın.

– Diyete alışan metabolizmanız ve bağırsaklarınız biranda fazlasıyla yemek yemenizle birlikte bu duruma alışamayacak ve bir süre sonra kabız olmanıza neden olacaktır. Bu nedenle diyetiniz bittikten sonra dahi bol lif içeren hazmı kolay olan sebzeler ile beslenmeye dikkat edin.

– Belki de en önemli noktalardan biridir ekmek tüketimi. Ekmek tüketiminize dikkat ederek diyette yediğiniz miktarda ekmek yemeye gayret edin.

– Gün içerisinde yediğiniz besinlerin kalori miktarının düşük olmasına dikkat ederek abur cubur tüketimden uzak durun.

– Şeker ve tuz miktarını az ölçüde kullanmaya dikkat edin.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

diyet, diyet nasıl yapılır, kilo kontrol, diyet sonrasında beslenme, diyetten sonra nasıl beslenmeliyim, diyet yaparken nelere dikkat etmeli, sağlıklı diyet, en doğru diyet, kilo verme yöntemleri, diyet sonrası ne yapmalı, bölgesel yağlanma, ideal kilo

Diyeti bir kenara bırakıp kendinizi zayıflatmak için türbanlı porno belgeselleri izlemelisiniz.