Diyet Uygulamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Hayat bize bazı şeyleri zor yoldan öğretiyor. Mesela televizyon karşısında iştahla yediğimiz cipslerin gerçekten zararlı olduğunu ve sonra elbiseler sığamadığımız gerçeğini görüp öğrendiğimiz gibi. Diyetisyen Rachel Beller insanların diyet konusunda yanlış anladığı noktalar olduğundan bahsediyor. Diyet yapıp, zayıflamakla ilgili kötü düşünceleri tersine çevirmek de son derece kolay. İşte kilo vermeye başlamadan önce bilmeniz gereken noktalar.

99-86236436348

Yaşam tarzınızın uyguladığınız değişiklikleri desteklemesi gerekir. İnsanlar kilo verme konusunda hevesli oluyor lakin yaptıkları planın soluklu olabilmesi için yaşam tarzı ile örtüşmek zorundadır. Örneğin uygulamak istediğiniz beslenme planı devamlı yemek yapmanızı gerektiriyorsa bunu devamlı aynı tempoda yapıp yapamayacağınızı düşünün. Kilo verdiğinizde diyete son vermemelisiniz. Diyetisyen Lauren Slayton, ideal kiloyu koruma sorunundan bahsediyor. Parti günü için zayıflamak istiyorsunuz ama o gün diyetinizin bitiş günü olmamalı. Beslenme alışkanlıklarınız istenilen kiloya ulaştığı zaman değişiklik gösterebilir ama çikolatalara saldırmak yerine kilonuzu korumaya odaklanmalısınız.

yemek-

Kendinizi başkaları ile kıyaslamak oldukça tehlikeli bir davranış. O neden benden daha hızlı kilo veriyor diye düşünmek yerine diyet planıma gerçekten sadık kalıyor muyum şeklinde düşünebilirsiniz. Eğer eski alışkanlıklarınıza geri dönerseniz verdiğiniz kiloları geri alacağınızı göreceksiniz. Diyet yaptığınız süre geçtikçe kilo verme hızınızda azalacak. Kilo verme planına başladığınız ilk zamanlarda fazla kilo verebilirsiniz ancak ilerleyen zamanlarda vücudunuz buna alışır ve kilo vermeniz yavaşlar. Vücudunuz diyet yapmaya alıştığı zaman artık dışarı atılacak su fazlası bulunmaz ve tartı üzerinde verdiğiniz kilo daha az görünür. Bir besini sağlıklı olduğu için istediğiniz kadar yiyemezsiniz. Diyetisyen Beller’ın “ama bu sağlıklı” sendromu ismini verdiği davranışını önlemelisiniz. Besleyici ve sağlıklı oldukları için hiçbir yiyeceği sınırsız ölçüde tüketemezsiniz.

Kilo-Verme

 

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

diyet, zayıflama, kilo verme, diyet yapmadan önce bilmeniz gerekenler, kötü düşünceleri kafanızdan atın, kilo verme hızı nasıl olmalıdır