El ve Tırnak Bakımınız için Bunlara Dikkat Edin

Tüm bayanların hassas oldukları konulardan biride el ve tırnak bakımıdır. Vücut aksesuarlarından saydıkları tırnaklarına özen gösteren ve bakımlarını ihmal etmeyen bayanlar bu nedenle rutin aralıklar ile ek ve tırnak bakımlarına dikkat ederler. Fakat yapılan bazı yanlışlar her ne kadar el ve tırnak bakımına dikkat etsek dahi ellerimizin ve tırnaklarımızın çirkin görünmesine neden olmaktadır. Bu nedenle el ve tırnak bakımlarını yapmadan önce bazı kurallara uyarak daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

El ve tırnak bakımlarını  güzellik salonlarda belirli aralıklar ile yapabileceğiniz gibi aynı zamanda bazı basit uygulamalar ve doğal malzemeler ile evde kendiniz de yapabilirsiniz. Fakat el ve tırnak bakımı yapmadanda daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bunun için sadece yapmanız gereken bazı önerilere kulak vererek gün içerisinde yaptığınız yanlışları düzeltmeniz yeterli olacaktır.

El ve Tırnak Bakımı için Dikkat!

– ilk olarak ellerinizin daha yumuşak ve kadifemsi bir görüntüye sahip olması için gün içerisinde ve özellike duş aldıktan sonra ve gece yatmadan önce besleyici özelliği olan nemlendiriciler sürün.

– Özellikle ellerinize zarar veren temizlik maddelerini kullanmadan önce mutlaka temizlik eldiveni takın ve daha sonra malzemeleri kullanın.

– Tırnaklarınızın daha güçlü olması için besleyici ve koruyucu özelliği olan tırnak cilalarının kullanabilirsiniz.

– Tırnaklarınızın hasar görmemesi için kapak, ambalaj gibi ürünleri açarken tırnaklarınızı alet gibi kullanmaktan vazgeçin. Aksi halde tırnaklarınızın kırılmasına, yarılmasına ve hatta güçsüzleşmesine neden olursunuz.

– Kansızlık gibi demir eksikliği gibi hastalıklara sahipseniz tırnaklarınızın kırılması normaldir. Bu nedenle öncelikle bu gibi hastalıkların tedavisi için doktorunuzdan destek alın.

– El kremi seçiminizi ve oje seçiminizi güvenilir markalardan ve özellikle besleyici özellikleri bulunan ürünlerden yana tercih edin.

– Tırnak yeme alışkanlığınız varsa mutlaka bu alışkanlığınızda vazgeçin. Tırnak yeme alışkanlığı tırnaklarınızda şekil bozukluğunun olacağı gibi aynı zamanda parmak şeklinde de bazı bozuklukların olmasına ve dolayısıyla kötü görünümlü ellere sahip olmanıza neden olmaktadır.

– Gün içerisinde kremler kullanabileceğiniz için hem tırnak hemde el sağlığınız için doğanın mucizesi olan bazı doğal yağları kullanabilirsiniz. Örneğin; tatlı badem yağı, kayısı yağı, gül yağı gibi yağları kullanabilirsiniz.

– Hem ellerinizin hemde tırnaklarınızın sağlığı için öncelikle kurumamasına ve çatlamamasına engel olun. Bunun için ellerinizin nem dengesini korumanız yeterli olacaktır.

– Soğuk hava şartlarında ve özellikle ayaz havalarda mutlaka eldiven kullanmaya özen gösterin. Eldivenleri kullanmadan önce el kremi sürün ve daha sonra eldivenlerinizi takın. Bu şekilde ellerinizin soğuk havadan etkilenmemesine ve nem dengesinin korunmasına yardımcı olmuş olursunuz.

– Tırnak batması gibi rahatsız edici durumlar ile karşılaşmamak için tırnaklarınızı çok yuvarlak ya da çok kare değil küt kesmeye özen gösterin.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

tırnak bakımı, el bakımı, el ve tırnak bakımı, sağlıklı eller, sağlıklı tırnaklar, tırnak batması, yumuşak eller, el ve tırnak sağlığı, bakım, kişisel bakım, bakımlı eller, bakımlı tırnaklar, el bakımı için nelere dikkat etmeli, tırnak bakımı için nelere dikkat etmeli