Ginseng Ne İşe Yarar? Saç Uzamasını Destekler mi?

Ginseng– genellikle bu kelimeyi homeopatik ilaçların paketlerine rastlarız. Bu, popüler bir sağlık yararlayan maddedir, ancak azımız aslında bu bitkiyi biliyoruz. Ginseng temelde Araliaceae ailesinin yavaş büyüyen çok yıllık bitkilerin 11 türüne ait besleyici bir bitkidir. Sibirya, Kuzey Çin ve Kore’de etli kökleri ve gelişmeleri olan bir tıbbi bitkidir. Panax vietnamensis türüne ait olan tropikal ginseng de Vietnam’da bulunur. Sibirya ginsengi aileye ait ama gerçek ginseng gibi aynı cinse ait değil. Aynı zamanda, aktif bileşikleri gerçek ginseng içinde ginsenosidlere karşı olarak eleutherosidleri olan bir adaptojenik bitkidir. Etli ve odunsu bir kökü vardır.

Ginseng sağlık açısından yararlı bir maddedir ve binlerce yıldır geleneksel Çin tıbbında kullanılmaktadır. Şimdi birçok batı ülkesinde tıbbi özellikleri nedeniyle yaygın olarak kabul edilmiştir. Aslında, sağlık içecekleri söz konusu olduğunda ginseng çayı en son modadır. Ayrıca tıbbi mağazalarda kapsül, kök ekstresi ve ballı kök formunda toz halinde bulunur. Bununla birlikte, Ginseng çayı, ginseng’in mide astarı tarafından emilirken kan dolaşımına daha hızlı girmesine yardımcı olduğundan daha etkili olduğu düşünülmektedir. Bu bitki sağlığınızı ve güzelliğinizi çeşitli şekillerde etkileyebilir.

Ginseng’in Saça Avantajları Nedir?

Sağlıklı saçlar sağlıklı bir vücudu temsil eder. Sağlıklı saç büyümesini teşvik etmek için doğru beslenme hayati önem taşır ve besinler ginseng tarafından sağlanır. Bu yüzden ginseng boldixil gibi saç bakım ürünlerine eklenir. Ginseng’in düzenli olarak alması saçınıza aşağıdaki faydaları sağlayabilir:

Saç Büyümesini Uyarır

Panax ginseng bir anti-apoptotiktir ve bu da dermal papilla hücrelerinin proliferasyonunu geliştirdiği anlamına gelir. Bu nedenle, masaj olarak uygulanması saçın yenilenme yeteneğini geliştirir. Saç derisine kan akışını uyararak saç büyümesini teşvik eder. Ayrıca saç köklerinin ve hücrelerinin sağlığını iyileştirir, böylece saç dökülmesini önler.

Saç Dökülmesine Karşı Mücadele

Saç dökülmesi genellikle zayıf bir bağışıklık sistemi ile ilişkilidir. Sağlıklı bir bağışıklık sistemi vücudunuzun enfeksiyon ve hastalıklarla mücadele etmesini sağlayarak saç sağlığını da içeren genel sağlığı teşvik eder. Fakat vücudunuz kendini tamir etmekle meşgul olduğunda, saç dökülmesi gibi sonuçta saç dökülmesine neden olan diğer işlevler yerine getiremez. Ginseng, kanla optimum oksijen emiliminin yanı sıra uygun kan dolaşımını kolaylaştırır. İç vücut parçalarının sağlığını geliştirerek, otomatik olarak saç dökülmesine karşı mücadele eder.

Bu sebeplerden dolayı içerisinde ginseng bulunan boldixil şampuan bu tür problemleriniz için kullanılabilir.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: boldixil şampuan, boldixil ekşi, boldixil nedir, boldixil atv, boldixil şampuan fiyatları, boldixil şampuan fiyatı, boldixil kullanımı, boldixil yalanı, boldixil fiyat, boldixil orijinal, boldixil, boldixil al, boldixil eczanede varmı, boldixil eczane fiyatı, boldixil etkileri, boldixil forum

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır