Goraka Nedir? Ne İşe Yarar?

Goraka, kilo kaybı, metabolizmayı artırma, enerji seviyelerini artırma, stresi azaltma, depresyon, alt kolesterolü azaltma ve kan şekerini düzenleme gibi son yıllarda sağlık yararları için dünya çapında tanınmaktadır.

Goraka Nedir?

Goraka, genellikle açık yeşil veya sarımsı renkte olan, kabak şeklinde küçük bir meyvedir. Goraka eskiden bilimsel adıydı, ama o zamandan beri Garcinia gummi-gutta olarak değiştirildi. Ayrıca Malabar demirhindi ve Brindleberry gibi bir dizi başka ortak isme sahiptir.

Bu özel bitki cinsi, içinde 300 kadar farklı türe sahiptir, ama Goraka, sağlıklı özellikleri için en çok dikkat çeken şeydir. Tropikal ortamlarda gelişmekte olan bu ağaç, esas olarak Güneydoğu Asya, Hindistan ve Orta Afrika’da yetişmekte olup, birçok Asya ülkesinde geleneksel tariflerde ve kürlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Meyvenin çeşitli kısımları ve zayıflama ekstreleri farklı lezzet profilleri için kullanılabilir ve aynı zamanda geniş bir yelpazedeki rahatsızlıklar için geleneksel bir destekleyici olarak da bilinir.

Goraka’nın Beslenme Faydaları

Kilo kaybı ve sağlık meraklıları için çekici kılan Goraka aktif madde, hidroksisitrik asit (HCA) denir. HCA, ekstraktta bulunan diğer besin maddeleri ve organik bileşiklerle birlikte, vücut üzerinde güçlü etki potansiyeline sahiptir. Bununla birlikte, ekstrenin aşırı tüketimi de karaciğer toksisitesi ile bağlantılıdır, bu nedenle ılımlılık önemlidir

Goraka büyük ölçüde bilinmemekle birlikte, kilo kaybı üzerindeki mucizevi etkilerinin ardından uluslararası pazarda patladı. LW6090 zayıflama hapı içerisinde de yerini aldı. O zamandan beri, tüm dünyada kullanılabilir hale geldi ve kilo kaybı üzerinde önerilen etkileri hala birçok fitness ve sağlık çevrelerinde tartışılır iken, Goraka özü vücut üzerinde bir dizi diğer sağlık etkileri var. Özellikle kilo kontrolünde.

Bu makale bilgilendirme amacı ile yazılmıştır

Bize bu kelimelerden ulaştınız: lw6090 kullananlar kadınlar kulübü, lw6090 orijinal, lw6090 hhs, lw6090 zayıflama hapı, lw6090 kullanımı, lw6090 fiyatı, lw6090 yan etkileri, lw6090 içeriği, lw6090 zararları, lw6090 eczane, lw6090, lw6090 ayda kaç kilo verdirir, lw6090 ankara, lw6090 adana, lw6090 avrupa siparis, lw6090 almanya, lw6090 nereden alabilirim, lw6090 1 ayda kaç kilo verilir

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.