Kusursuz Bir Cilt İçin 6 Basit Yöntem

Kusursuz Bir Cilt İçin 6 Basit Yöntem

Cildimiz en güzel kıyafetimizdir. Nasıl ki kıyafetlerimizin temizlenmeye, bakıma ihtiyacı varsa cildimizin de aynı şekilde bakıma ihtiyacı vardır. Özen gösterilen ciltlerin yaşlanması da gecikmektedir. Daha geç yaşlanmak, daha sıkı bir cilde sahip olmak için bakım yapmanız şart. Ufacık uğraşlar ile kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz…

Kusursuz Cilt

Kusursuz bir cilt için çok yöntem sıralanabilir. Biz size en basit ve güzel sonuçları olacak 6 püf nokta paylaşacağız. İşte kusursuz cilt için yapmanız gereken 6 basit yöntem:

Vücudunuzu fırçalayın!

kuru fırça

Cildiniz kuru iken liflerden yapılmış fırça yardımı ile vücudunuzu fırçalayın. Bu durumu masaj olarak algılayan cildinizde kan dolaşımınızın hızlanmasına neden olur ve temiz kanın yüzeye çıkmasını sağlayarak vücudunuzun doğal yağ üretimi artar. Cildiniz ölü hücrelerden arınarak daha canlı bir görünüme ulaşacaktır.

Soğuk su ile duş alın!

soğuk duş
Kış ayları bu yöntem için uygun olmayabilir. Fakat soğuk su ardından sıcak su ile duşa devam ederseniz kan dolaşımı artacak cildiniz dah canlı bir görünüm kazanacak. Ayrıca soğuk su saç bakımı ve cildinizin sıkılaşması için faydalı bir yöntemdir.

Duş alırken muhakkak kese yapın!

kese yapmak

Vücudunuzdaki kan dolaşımını arttırmak ve ölü deriyi atmak için duşta kese yapmak gerekmektedir. Duşa girdiğinizde rahatlayan vücudunuzu keseleyerek kan dolaşımı hızlanmasına katkıda bulunun. Ölü deriden arınan cilt ile temiz, parlak bir görünüme ulaşın.

 

Cildinizi nemlendirin!

cilt nemlendirme
Vücudunuzu keselemek ve sık duş almak cildinizin doğal nem oranının düşmesine neden olur. Bu yüzden cildinizi ideal nem dengesine ulaştırmanız gerekir. Aksi takdirde cildiniz kuruyacak ve dökülmeler başlayacaktır. Duş sonrası aşırı kullanmamak şartıyla vücut losyonu ile cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Kaliteli uyku uyuyun!

kaliteli uyku
Cildinizin en önemli güzellik unsurlarından biri de kaliteli uykudur. Günde en az 6 saatlik uyku cildinizin nemlenmesini ve genç kalmasını sağlar. Bu sayede hem parlak hem de diri bir cilt tipine kavuşmuş olursunuz.

Bol su tüketin!

 

 

su içme

Cildinizin elastik yapısını koruması, kurumaması için suya ihtiyacı vardır. Günde en az 8 bardak su içerek cildinizin canlılığını korumasına yardımcı olun. Ayrıca su içmek sadece cildiniz için değil vücudunuz içinde gereklidir. Çünkü vücudumuzun %70’lik kısmını su oluşturur.