Sebzeler ile Kilo Kontrolünüzü Sağlayın

Kilo kontrolünüzü sağlamak forma girmek istiyorsanız bu sebzeleri mutlaka tüketmelisiniz. Sadece ideal kilonuza ulaşmak için değil sağlıklı bir yaşam ve dinç bir vücut için yemenizin gerekli olduğu sebzeleri mutlaka gün içerisinde tüketerek zinde kalmayı başarın. Özellikle diyet yapanların listelerinde bulunan sebzeler daha hızlı yağ yakmalarına, sindirimin hızlanmasına ve dolayısıyla metabolizmanın da hızlanmasına yardımcı oluyor.

Metabolizmayı hızlandırmak ve ideal kilonuza ulaşmak için tüketeceğiniz bu sebzeler aynı zaman içerisinde bulunan birçok vitaminler ile sağlıklı kalmanızı hastalıklara karşı kalkan oluşturmanızı sağlıyor.

Kilo kontrolünü sağlamak için tüketmeniz gereken sebzeler

Pırasa:

Allium ailesinden sayılan pırasa sarımsak ve soğanla yakın akrabadır. Her ne kadar birçok kişi tarafından sevilmesede içerisinde bulunan A,C,K,B6 vitaminleri ve lifli olması sebeiyle sindirimi düzenleyerek formda kalmanıza destek olur. Ayrıca bir tüm pırasada sadece 50 kalori vardır.

Kereviz:

Kış aylarında hem salatasını hemde yemeğini sıkça tükettiğimiz kereviz, K vitamini bakımından oldukça zengin bir kaynaktır. Vücudun direncini arttıran kerevizin 100 gramı sadece 16 kaloridir.

Maydanoz:

Sindirim sistemine iyi gelen idrar yolları enfeksiyonlarına karşı savaş açan maydanoz, A, C, K vitaminleri açısından zengin ve diyet yapanlar için ideal bir sebzedir.

Turp:

Turp gibi sağlam olmak deyimi boşuna söylenmemiştir. C vitamini açısından zengin olan turp yemeklerin yanında salataların içinde kışın bolca tükettiğimiz sebzelerden biridir. Üstelik kalorisi oldukça az olan turp diyet yapanların salatalarına mutlaka girecektir. Bu arada 100 gram turp sadece 16 kalori.

Ispanak:

Temel Reisi bile güçlü kılan ıspanak tam bir demir kaynağıdır. Kış aylarında sofralarımıza giren ıspanak her ne kadar sevilmesede verdiği faydalar sayesinde güçlü olmamızı sağlıyor. Özellikle kansızlık problemi yaşayan ve demir eksikliği olan kişilerin bolca tüketmesi gereken ıspanak diyet yapanlarında listesinde yer alıyor. Yine kolari bakımından düşük demir açısından zengin olan ıspanak bol lif içermesi sebebiyle sindirim sisteminize yardım olacak ve diyet yaparken kabız olmanızı egelleyecektir.

Brokoli ve Karnabahar:

A ve C vitaminleri açısından zengin brokoli ve karnabahar kış aylarının vazgeçilmezi diyet yapanların gözdesidir. Lahananın çorbasını ve yemeğini yaparak tüketebileceğiniz gibi brokolinin hem yemeğini hem salatasını yaparak diyet yemeğinizi hazırlayabilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

kilo kontrolü, kilo kontrolünü nasıl sağlarım, diyet öneriler, diyet yapanlar nasıl beslenmeli, diyet yapanlar ne yemeli, kalorisi az yiyecekler, kalorisi az sebzeler, kilo verme yöntemleri, ideal kilo, diyet yapmadan kilo verme, diyete zararsız sebzeler, vitaminli ve sağlıklı sebzeler, diyet sebzeleri