Selülitlerden Kurtulabilir miyim?

Uyluklarınızdaki ve arka taraftaki “portakal kabuğu” görünümünü ortadan kaldırmak için herhangi bir yol var mı? Selülitlerden kurtulmak için atabileceğiniz adımlar mevcut!

Selülitin nedeni nedir?

Cildinizin altındaki normal yağ. Topak gibi gözükür çünkü bağ dokusuna doğru iter, üstündeki cildin büzülmesine neden olur. Bu yüzden ağır ya da zayıf olup olmadığına sahip olabilirsiniz. Kadınlarda, erkeklerden daha fazladır.

Selülittin olmasının sebepleri arasında;

  • Kötü beslenme
  • Kötü diyet
  • Yavaş metabolizma
  • Fiziksel aktivite eksikliği
  • Hormon değişiklikleri
  • Kurutma
  • Toplam vücut yağı
  • Cildinizin kalınlığı ve rengi

Daha koyu ciltlerde daha az görülür. Öyleyse, eğer açık teniniz varsa, bir bronzlaştırıcı, çarpmalara neden olabilir ve lekelenmesi zorlaşabilir. Selülitten kurtulmanın başka yolları da var. Bazıları diğerlerinden daha iyi çalışır.

Bakım Ürünleri

Birçoğunun yağ yıkımını (kafein, aminofilin, teofilin) teşvik etmeyi amaçlayan bileşenleri vardır. Diğerleri vitaminler, mineraller ve bitkisel özler içerir. Bazı kanıtlar, retinol kreminin selülit ile yardımcı olabileceğini düşündürmektedir, awos 8 gibi cilt bakım ürünleri selülitinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

Lazer Tedavileri

Radyofrekans sistemleri olarak da adlandırılan bu ürünler selülit için umut vaat ediyor. Tedavi genellikle masaj, liposuction veya ışık terapisini karıştırır. Yağları sıvılaştırabilir, büzülmeyi gevşetmek, kolajen büyümesini ve cilt sıkılaşmasını arttırmak, kan akışını arttırmak ve sıvı tutulmasını azaltmak için bağ dokusunu kesebilir. Sonuçların en az 6 ay sürmesi bekleniyor.

Masaj

Çoğu seçenek, problem bölgesine masaj yapmanın kan akışını artıracağı ve sıvı birikimini azaltacağı düşüncesine dayanmaktadır. Masaj yaparken kullanacağız dermaroller kullanabilirsiniz. Sonuç: Daha iyi görünen kalça ve kalçalar.

masaj tekniklerinin, cildinizin kısa bir süre daha iyi görünmesini sağladığını, ancak uzun süreli fayda için devamlı yapmanız tavsiye edilir.

Yağ Azalt, Kas Yapısını Artır

Her boyuttaki insanlarda selülit olabilir. Ama aşırı kiloluysanız, en etkili tedavi ekstra kilo vermek ve vücudunuzu tonlamaktır. Daha az yiyin ve daha fazla kardiyo ve kuvvet antrenmanı egzersizi ekleyin. Ağırlıkları haftada en az 2 gün kaldırın. Bacaklarınıza, kalçalarınıza ve arka tarafınıza odaklanın. Daha ince bir yağ tabakası altında güçlü, tanımlanmış kaslar cildinizi pürüzsüzleştirir ve daha az büzülmesini sağlar.

Bu makale bilgilendirme amaçlı yazılmıştır.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız: awos 8 dermaroller, awos 8 dermaroller nedir, awos 8 dermaroller nasıl kullanılır, awos 8 dermaroller içeriği, awos 8 dermaroller kullanıcı yorumları, awos 8 dermaroller kullananlar, awos 8 dermaroller sipariş ver, awos 8 dermaroller nasıl sipariş verebilirim, awos 8 dermaroller nereden satın alabilirim, awos 8 dermaroller fiyatı, awos 8 dermaroller ankara, awos 8 dermaroller istanbul, awos 8 dermaroller izmir, awos 8 dermaroller bursa, awos 8 dermaroller konya, awos 8 dermaroller almanya, awos 8 dermaroller amerika, awos 8 dermaroller hollanda, awos 8 dermaroller belçika, awos 8 dermaroller danimarka.

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.