Spor Yaparken Dinleyebileceğiz 8 Şarkı

Başlamadan sağlıklı zayıflamak için sporun şart olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Spor yapmadan verdiniz kilolar size geri dönecektir. Sakın unutmayın! Spor yapmıyorsanız lütfen spor yapmaya başlayın! Evet spor yapmak zor biliyoruz.

Spor yapmanın zorluklarını bilen insanlar olarak öncelikle kabul edelim ki eğlenceli ritmler ile spor yapmak daha kolay. Genelde yürürken, koşarken, fitness yaparken, kardiyo ya da pilates çalışırken arkada bizi neşelendiren bir müzik açarız. Açarız ki azıcık dikkatimiz dağılsın, sporun vücudumuzda oluşturduğu yorgunluğu birazcık olsun hafifletelim isteriz.

Sizlere bugün yürürken, koşarken, hoplarken, zıplarken kendinizi daha enerjik hissettirecek şarkılar önereceğim. Haydi bol bol kilolar verelim!

1-Beyoncé – Run the World
Şarkı eğlenceli ritmik ve aşırı derece güç verici bir özelliğe sahip! Beyonce “run the world” dedikçe daha hızlı koşmak gelmiyor mu içinizden!

2-Luis Fonsi – Despacito ft. Daddy Yankee
Bağımlık yapan ritmi ile Youtube’da 5 milyara yakın izlenme alan Despacito sizi neşelendirmek için birebir!!

3- BlackPink – Boombayah
Bir kere dinledikten sonra şarkıyı dinlemek isteyeceksiniz! Özellikle spor yaparken hareketli ritmi sizi daha da aktif hale getirecektir.

4-The Chainsmokers – Don’t Let Me Down ft. Daya
Güçlü bir altyapısı ile diğerlerinden birazcık ayrılan bir yapısı var ama şarkı sözlerinde geçen “Don’t let me down”, “Beklentimi boşa çıkarma…” manasına geliyor ki bu da spor yaparken ihtiyacımız olan en önemli cümle değil midir? Haydi beklentilerimiz boşa çıkarmadan bol kilo verelim!

5-Gusttavo Lima – Balada (Tchê Tchê Rere) [DVD Gusttavo Lima e Você – Ao Vivo]
Hareketli ritmi ile sizi hem neşelendirecek hem de hareket ettirecek bir şarkı daha. Bu şarkıyı dinleyip de duran bir insan görmedim.

6-Britney Spears – Womanizer
Britney Spears’in popüler şarkılarından Womanizer’ı listeye ekleme uygun gördüm. Eski bir şarkı lakin hala dinleniyor. Spor yaparken de pek ala dinlenebilir. Gayet hareketli ve ritmik olan bu şarkıyı da buraya koyalım.

7-Wanna One – Burn It Up
Burn it up ile kilolarımızı ateşleyelim mi?

8-Beyoncé – 7/11

Hareketli, sürekli birbirini takip eden kelimeler ile ritme ayak uydurup bir şekilde hareket etmeye başlayacaksınız!

Şimdilik bu kadar yeterli, yaklaşık 40 dakikalık şarkı attım ki şimdilik bu ideal!

Keyifli zayıflamalar dileriz.