Varislerden Kurtulmam Mümkün mü?

Varisli damarlar nelerdir?

Varis olarak da bilinen varisli damarlar, damarlarınız genişlediğinde ve kanla dolduğunda ortaya çıkar. Varisli damarlar tipik olarak şişmiş ve kabarık görünür ve mavimsi-mor veya kırmızı bir renge sahiptir. Genellikle ağrılıdırlar.

Özellikle kadınlarda durum çok yaygındır. Tüm yetişkinlerin yaklaşık yüzde 25’i varisli damarlara sahiptir. Çoğu durumda, alt bacaklar üzerinde varisli damarlar görülür. Bu durumda sizlere Variflex önerebiliriz.

NEDENLERİ

Damarlar düzgün çalışmadığı zaman varisli damarlar oluşur. Damarların kanın geriye doğru akmasını önleyen tek yönlü vanalar vardır. Bu vanalar başarısız olduğunda, kan kalbe doğru devam etmek yerine damarlarda toplanmaya başlar. Damarlar daha sonra büyür. Varisli damarlar genellikle bacakları etkiler. Buradaki damarlar kalbinizden en uzak olanıdır ve yer çekimi kanın yukarı doğru akmasını zorlaştırır.

Varisli damarlar için bazı potansiyel nedenler şunlardır:

  • Gebelik
  • Menopoz
  • 50 yaş üstü
  • Uzun süreler boyunca ayakta durmak
  • Şişmanlık

Varisli damarların belirtileri

Genellikle bacaklarınızda görülebilen, çok şekilsiz damarlardır. Ayrıca genişlemiş damarların üzerinde veya çevresinde ağrı, şişlik, ağırlık ve akıcılığa sahip olabilirsiniz. Bazı durumlarda, şişme ve renk değişikliği gelişebilir.

Varisli damarların teşhisi

Varisli damarları teşhis etmek için otururken veya ayakta dururken doktorunuz bacaklarınızı ve gözle görülür damarlarınızı inceler. Size yaşadığınız herhangi bir acı veya semptom hakkında bilgi verebilirler.

Doktorunuz ayrıca kan akışınızı kontrol etmek için bir ultrason yapmak isteyebilir. Bu, yüksek frekanslı ses dalgalarını kullanan invaziv olmayan bir testtir. Doktorunuzun kanın damarlarınızda nasıl aktığını görmesini sağlar.

Konuma bağlı olarak damarlarınızı daha iyi değerlendirmek için bir venogram yapılabilir. Bu test sırasında doktorunuz bacaklarınıza özel bir boya enjekte eder ve bölgedeki X-ışınlarını alır. Boya X-ışınları üzerinde görünür ve doktorunuza kanınızın nasıl aktığını daha iyi görmesini sağlar.

Ultrason veya venogram gibi testler, kan pıhtılaşması veya tıkanıklık gibi bir başka bozukluğun bacaklarınızdaki ağrı ve şişmeye neden olmamasını sağlar.

Varisler Nasıl Gider?

Genel olarak, varisler tedavi edilirken doktorlar konservatiftir. Daha gergin tedaviler denemek yerine muhtemelen yaşam tarzınızda değişiklikler yapmanız önerilir. Bu değişikler;

  • Uzun süre ayakta durmaktan kaçının.
  • Kilo verin veya sağlıklı bir kilo verin.
  • Varis giderici krem kullanabilirsiniz.
  • Dolaşımınızı iyileştirmek için spor yapın.
  • Sıkıştırma çorapları kullanın.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Variflex bir ilaç değildir, takviye edici üründür!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: variflex krem, variflex varis kremi, varis kremi yapımı, varis kremi eczane, varis kremi kadınlar kulübü, varis kremi fiyatları, varis kremi ibrahim Saraçoğlu, varis kremi at kestanesi, varis kremi nasıl yapılır, varis kremi ne işe yarar, varis kremi kullanan varmı, varis kremi, varis kremi isimleri, varis kremi yorumları, varis at kestanesi krem, varis kremi satın al

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.